IV Etap (planowane oddanie budynku do użytkowania: październik 2019 r.)

W ramach czwartego etapu Alchemii powstanie NEON, kolejny i ostatni pierwiastek Alchemii - inwestycji, która od kilku lat zmienia krajobraz dzielnicy Oliwa w Gdańsku, przyczyniając się jednocześnie do umacniania pozycji Trójmiasta na krajowej mapie najdynamiczniej rozwijających się aglomeracji. Łączna powierzchnia najmu budynku to blisko 35,2 tys. m2.

czytaj więcej ...

III Etap (oddany do użytkowania we wrześniu 2017 r)

W ramach trzeciego etapu Alchemii powstał ARGON – jeden z największych wolnostojących budynków w północnej Polsce. Jest on najbardziej prestiżowo ulokowanym budynkiem całego kompleksu (budynek narożny, posadowiony u zbiegu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej). Elementem wyróżniającym III, a w niedalekiej przyszłości także IV etap, będzie piękny pasaż handlowy z roślinnością i elementami małej architektury.

Ponadczasowy i elegancki charakter nadała budynkowi „latarnia” – narożnik elewacji od strony skrzyżowania pozbawiony szprosów, przy którym zastosowano minimalną ilość elementów metalowych. Łączna powierzchnia najmu budynku to blisko 38 tys. m2.

czytaj więcej ...

II Etap (oddany do użytkowania w październiku 2015 r.)

W ramach drugiego etapu Alchemii, którego budowa rozpoczęła się w grudniu 2013 roku, powstały kolejne dwie wieże biurowe o nazwach FERRUM i TITANIUM. Wieże te są również połączone wspólną czterokondygnacyjną podstawą z przeznaczeniem na usługi towarzyszące oraz zaplecze parkingowe. Łączna powierzchnia użytkowa II etapu to blisko 25 tys. m2.

ALCHEMIA II to:
  • Ponad 21 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej;
  • Salon fryzjersko-kosmetyczny i kawiarnia;
  • Blisko 350 miejsc parkingowych na 5 poziomach;
  • Parking dla rowerów z pełną infrastrukturą sanitarną;

Właścicielem Alchemii II jest Polski Holding Nieruchomości

I Etap (zakończony)

W ramach pierwszego etapu inwestycji oddanego do użytku w grudniu 2013 roku powstały dwie wieże biurowe o nazwach AURUM i PLATINUM. Połączone zostały one wspólną czterokondygnacyjną podstawą, w której zlokalizowane są usługi towarzyszące oraz miejsca parkingowe. Łączna powierzchnia użytkowa I etapu to blisko 21 tys. m2.

ALCHEMIA I to:
  • Ponad 16,7 tys. m2 nowoczesnej powierzchni biurowej;
  • Centrum rekreacyjno-sportowe o powierzchni ponad 4,6 tys. m2;
  • Bazar Smaków Bistro o powierzchni ponad 550 m2
  • Blisko 400 miejsc parkingowych zlokalizowanych na 4 poziomach;
  • Patio z ogrodem na trzeciej kondygnacji budynków;
  • Parking dla rowerów z pełną infrastrukturą sanitarną.

Właścicielem Alchemii I jest Reino Partners

Inwestycja powstaje przy współpracy z www.apa.com.pl