Alchemia jest miejscem w którym idea społecznej odpowiedzialności biznesu urzeczywistnia się na wielu polach. Deweloper kompleksu, firma Torus, inicjuje i uczestniczy w wielu aktywnościach związanych z ekologią, edukacją, szeroko pojętą pomocą dla potrzebujących, itp.

Sławomir Gajewski, Prezes Zarządu, Torus

Ekologia

Kompleks Alchemia poddany został certyfikacji w amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych budynków LEED. Jest to restrykcyjny system certyfikacji narzucający na dewelopera szereg obostrzeń już na etapie projektowania inwestycji, którego celem jest zniwelowanie jej szkodliwego wpływu na środowisko.

Budowa zgodnie z tą filozofią pozwala osiągnąć znaczące oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej i wody, co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne dla najemców budynku. Taka inwestycje jest również znacznie bardziej przyjazna zarówno dla jej bezpośrednich użytkowników (pracowników), jak i otoczenia (okoliczni mieszkańcy).

I etap inwestycji Alchemia, jako pierwszy w Trójmieście i jeden z pierwszych w kraju uzyskał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum, uzyskując jeden z najwyższych wyników punktowych w kraju. Kolejne etapy Alchemii również poddawane są certyfikacji.

Odpowiedzialność

Operacja RH to inicjatywa, która na stałe wpisała się już w świadomość środowiska firm będących najemcami i kooperantami Torusa. To cykliczne wydarzenie polegające na zbiórce krwi połączone jest z krótkim odpoczynkiem i posiłkiem w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni.

Inicjatywa ta, odbywająca się wcześniej na terenie kompleksu Arkońska Business Park, a obecnie już Alchemia, każdorazowo przyciąga rzesze młodych ludzi, pracowników biur, a nawet przypadkowych przechodniów.

Edukacja

Firma Torus oraz jej pracownicy aktywnie włączają się również w inicjatywy o charakterze edukacyjnym.

Firma wspiera projekt English Summer/Winter Camp, którego celem jest rozwój umiejętności językowych dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej. Pracownicy Torusa dzielą się swoją specjalistyczną, branżową wiedzą. Na budowie Alchemii parokrotnie gościli już przyszli inżynierowie - studenci wydziałów budownictwa czy architektury.

Pracownicy Torusa wzięli też udział m.in. w warsztatach inżynierskich CaseWeek, mających na celu zbliżenie środowiska studenckiego i biznesowego.

Warsztaty dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego

Wspieramy najemców w zakresie rekrutacji. Zorganizowaliśmy cykl warsztatów - pierwsze warsztaty zatytułowane: Finanse nie takie straszne odbyły się 9 marca 2017 r. Studenci dowiedzieli się czym zajmują się najemcy kompleksu, firmy State Street Bank i Kemira, a później poznali bezpośrednio ich środowisko pracy.

czytaj więcej ...

TO RUSzamy z kanapy

Dbamy o Alchemików oferując im wspólne aktywności. W poniedziałki trenujemy MTB z Bartoszem Banachem (zawodowy kolarz MTB), a w czwartki organizujemy treningi biegowe pod okiem triathlonisty Pawła Miziarskiego.

Inicjatywa ma na celu motywowanie ludzi do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. W spotkaniach uczestniczą osoby o różnych predyspozycjach i sportowym poziomie. Biegacze ćwiczą najczęściej w Parku Reagana i na plaży, a rowerzyści odkrywają zakątki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości Komercyjnych

Firma JLL co roku organizuje Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości Komercyjnych.

Na boisku walczą deweloperzy, firmy budowlane, agencje doradcze, banki i kancelarie prawne. Po całym dniu rozgrywek odbywa się charytatywna aukcja przedmiotów przekazanych przez sponsorów i patronów turnieju. Środki pozyskane od sponsorów, z rejestracji, aukcji i indywidualnych datków zbieranych w trakcie imprezy zostają przeznaczone na cel charytatywny.Reprezentanci Torusa od lat czynnie biorą udział w zawodach.

Poland Business Run

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Bieg ten ma charakter sztafety - występuje w niej pięciu zawodników. Bieg organizowany jest już od 6 lat. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie już 138 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących.

Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem.

W roku 2016 łącznie w biegu wzięło udział 16.025 biegaczy, którzy pobiegli w 7 miastach w Polsce (Kraków, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Łódź). Dystans dla każdego zawodnika wynosi około 3,8 km.

W 2017 r. firma Torus, deweloper Alchemii, nie tylko pobiegnie, ale jest też współorganizatorem gdańskiej edycji biegu.