Alchemia jest miejscem wszechstronnym i otwartym. Zapewnia możliwości rozwoju biznesu i doskonałe warunki pracy, a także dostęp do szeregu najbardziej dzisiaj pożądanych na rynku usług związanych m.in. ze sportem i rekreacją. Jest też płaszczyzną mniej formalnych i nietuzinkowych spotkań środowiska biznesowego oraz wymiany myśli osób z różnych środowisk.

W ramach wydarzeń organizowanych w Alchemii pod nazwą Business Meetings poruszane będą istotne tematy dotyczące rozwoju naszego regionu czy nawet kraju na różnych płaszczyznach.

Na pierwszym spotkaniu z tego cyklu, którego organizatorem były Business Center Club Loża Gdańska oraz firma Torus, dyskutowano na temat obecności i roli biznesu w zawodowym sporcie, a także znaczeniu sportu w rozwoju biznesu. Gośćmi specjalnymi spotkania, które odbyło się w Fitstacji, w Alchemii, byli mistrz olimpijski Kamil Stoch oraz Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć sportu w wydaniu praktycznym. Po zakończeniu dyskusji goście zostali zaproszeni do wzięcia udziału w charytatywnym biegu. Przebiegając określony dystans mogli wesprzeć Fundusz Dzieci Osieroconych działający przy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.