Co nowego w tym roku?

Już 1 marca w części sportowej Alchemii odbędzie się IV edycja TORUS TRIATHLON IN DA HOUSE, jedynych tego typu w Polsce zawodów triathlonowych odbywających się zimą, w całości pod dachem. Tegoroczna impreza, realizowana w formule FOR BUSINESS - w całości dedykowana będzie środowisku biznesowemu, a do rywalizacji przystąpi kilkadziesiąt firmowych sztafet.

Zawody rozgrywane będą na dystansie sprinterskim: 750 m PŁYWANIE (w basenie), 20 km ROWER (wpięty w trenażer), 5 km BIEG (na bieżni elektrycznej). W sztafecie rejestrowanych jest od 3 do 5 osób: 

  • Pływak, który szybko i zdecydowanie podejmuje wyzwanie i narzuca tempo. Pływak rozpoczyna sztafetę pokonując 750 metrów – 30 basenów.
  • Kolarz, który na okrągło wykręca dla swojego teamu 100%, 110%, a nawet więcej! Przez 20 km rower będzie przymocowany do ziemi, ale głośny doping setki współzawodników i kibiców doda skrzydeł!
  • Biegacz, który ma nie tylko dobre nogi, ale i głowę. Podczas 5 km biegu, kończącego sztafetę, emocje i sportowa rywalizacja sięgają zenitu. Biegacz nie odpuści, a jeśli się potknie – zaciśnie zęby i ciśnie dalej - do końca, do mety sztafety!
  • Trener, który wyciągnie odpowiednie wnioski, poprawi, ustali strategię przygotowania do zawodów i zrealizuje ją od A do Z. Trener śledzi start z wypiekami na twarzy i komentuje na bieżąco – szybciej, dalej, mocniej! Może pojawić się na zawodach, ale nie musi. Możemy zobaczyć się z nim dopiero na afterparty! ;)
  • Motywator – ceni, rozumie, wierzy. Podaje ulubiony izotonik. Będzie czekał w strefie zmian z ręcznikiem. Od startu do mety krzyczy najgłośniej. To właśnie zadanie dla Motywatora. Niełatwe i nieobowiązkowe, ale arcyważne! Szkoda, gdyby go zabrakło.

Cel charytatywny

W tym roku postanowiliśmy zrealizować cel charytatywny wspólnie z naszym partnerem - Fundacją Jeppesena. Kwota wpisowego wynosi: 1600,00 PLN i w całości zostanie przekazana na rzecz Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom, której podopieczni dotknięci są nieuleczalnymi chorobami prowadzącymi do przedwczesnej śmierci. Do hospicjum trafiają dzieci, dla których współczesna medycyna nie zna ratunku. Sztab lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologów czuwa całą dobę, aby mali Bohaterowie ostatni etap swojego życia mogli spędzić bez bólu, w cieple rodzinnego domu. Podopieczni Hospicjum uczą nas pełni życia każdego dnia, by nie szukać szczęścia, ale odnaleźć je w każdej chwili. Tegoroczne zawody są dedykowane właśnie małym Wojownikom, tak by każdy mógł wpisać się w niezwykłą hospicyjną misję: „skoro nie możemy dołożyć dni do życia naszych dzieci, dołóżmy życia do ich dni”.

Sportowa rywalizacja na wysokim poziomie, niesamowite emocje, integracja środowiska biznesowego

Po startach sztafet biznesowych, zaplanowaliśmy finałowy start indywidualny zawodników uprawiających triathlon profesjonalnie, wśród których na pewno wystąpią tacy zawodnicy jak Bartosz Banach, czy Paweł Miziarski, którzy zajmują czołowe miejsca w ogólnopolskich i światowych zawodach triathlonowych. Zwieńczeniem zawodów będzie AFTER PARTY IN DA HOUSE wraz z ceremonią wręczenia nagród, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy zawodnicy.

Tegoroczna edycja TTIDH ma na celu m.in. integrację środowiska biznesowego i wzmocnienie pracy zespołowej. Wśród startujących zespołów nie zabraknie z pewnością reprezentantów najemców Alchemii i szerzej - środowiska trójmiejskich firm. Zapisy w pierwszej fazie dokonywane były na podstawie zaproszeń, w kolejnej przyjęły otwartą formułę.